Wyniki II tury wyborów samorządowych 2024 w gm. Łomianki na burmistrza
Mamy oficjalne wyniki drugiej tury wyborów na burmistrza w gm. Łomianki podane przez Państwową Komisję Wyborczą. Jak głosowali mieszkańcy? Przedstawiamy oficjalne wyniki PKW:
- DĄBROWSKI Tomasz Henryk - KWW TOMASZA DĄBROWSKIEGO: 71,51% (6 394 głosów)
- RUSIECKI Piotr Jerzy - KWW PIOTRA RUSIECKIEGO NOWE ŁOMIANKI: 28,49% (2 547 głosów)
Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki głosowania I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta i na burmistrza.
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na burmistrza
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na burmistrza w gm. Łomianki podane przez Państwową Komisję Wyborczą:
- DĄBROWSKI Tomasz Henryk - KWW TOMASZA DĄBROWSKIEGO: 33,88% (4 688 głosów)
- RUSIECKI Piotr Jerzy - KWW PIOTRA RUSIECKIEGO NOWE ŁOMIANKI: 16,12% (2 230 głosów)
- ZIELSKI Marek Jarosław - KWW MARKA ZIELSKIEGO: 15,75% (2 180 głosów)
- CŁAPIŃSKA Magdalena Maria - KW STOWARZYSZENIA „HALO ŁOMIANKI”: 14,9% (2 062 głosów)
- ŻEBROWSKA-PIOTRAK Małgorzata Ewa - KWW KOALICJA DLA ŁOMIANEK: 13,17% (1 823 głosów)
- SALWOWSKI Adam Janusz - KWW WSPÓLNE ŁOMIANKI: 6,18% (855 głosów)
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta z okręgów numer 1, 2, 3 podane przez Państwową Komisję Wyborczą.
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- ZABŁOCKA-ŁUDZEŃ Joanna: pozycja 1 : 7,3% (339 głosów)
- USZYŃSKI Roman Andrzej: pozycja 2 : 1,59% (74 głosów)
- OLSZYŃSKA-PIECHOCKA Barbara Stefania: pozycja 3 : 0,37% (17 głosów)
- WEJS Maciej Jan: pozycja 4 : 1,01% (47 głosów)
- SOKÓLSKI Jarosław Zygmunt: pozycja 5 : 0,58% (27 głosów)
- KNITTER-SIKORA Aleksandra Maria: pozycja 6 : 0,17% (8 głosów)
- MALCZEWSKA Anna: pozycja 7 : 0,8% (37 głosów)
- HERYNOWSKA Marta Zofia: pozycja 8 : 0,47% (22 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNE ŁOMIANKI:
- GUTOWSKA Ludwika: pozycja 1 : 2,35% (109 głosów)
- SIDORZAK Arkadiusz Jacek: pozycja 2 : 1,94% (90 głosów)
- KOWALSKI Łukasz Leszek: pozycja 3 : 1,31% (61 głosów)
- SALWOWSKI Jacek Paweł: pozycja 4 : 0,58% (27 głosów)
- LASKOWSKA Sławomira Stanisława: pozycja 5 : 0,82% (38 głosów)
- PERŁOWSKA Agnieszka Joanna: pozycja 6 : 0,11% (5 głosów)
- ZDUNEK Agnieszka Krystyna: pozycja 7 : 2,3% (107 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIA „HALO ŁOMIANKI”:
- DĄBROWSKI Tomasz: pozycja 1 : 3,08% (143 głosów)
- KRAWCZAK Robert Seweryn: pozycja 2 : 1,51% (70 głosów)
- NOWACKA Oktawia Maria: pozycja 3 : 1,68% (78 głosów)
- URBAŃSKA Kamila Anna: pozycja 4 : 0,84% (39 głosów)
- OCIPKA Łukasz: pozycja 5 : 1,57% (73 głosów)
- SZULIŃSKA Weronika Maria: pozycja 6 : 1,16% (54 głosów)
- WYSGA-KORLIŃSKA Łucja Maria: pozycja 7 : 0,56% (26 głosów)
- GRUSZCZYŃSKA Marta Bogusława: pozycja 8 : 0,62% (29 głosów)
- SERZYSKO Jerzy: pozycja 9 : 2,76% (128 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DIALOG ŁOMIANKI:
- GAWDA Witold Tadeusz: pozycja 1 : 2,8% (130 głosów)
- DRAGUNOWICZ Maria Zofia: pozycja 2 : 1,46% (68 głosów)
- JAWORSKA-KOLEBSKA Ewa Maria: pozycja 3 : 1,36% (63 głosów)
- WYSOCZAŃSKI Bartosz Hugo: pozycja 4 : 0,62% (29 głosów)
- KRAUZE Marek Tadeusz: pozycja 5 : 0,54% (25 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PIOTRA RUSIECKIEGO NOWE ŁOMIANKI:
- KUCZERA Wanda Małgorzata: pozycja 1 : 4,31% (200 głosów)
- TYMIENIECKA Grażyna: pozycja 2 : 1,06% (49 głosów)
- TURSKI Michał Jacek: pozycja 3 : 1,12% (52 głosów)
- MICHALSKI Tomasz Michał: pozycja 4 : 1,16% (54 głosów)
- GUTOWSKA Małgorzata Ewa: pozycja 5 : 1,1% (51 głosów)
- ZARAŚ Ewa Mariola: pozycja 6 : 0,43% (20 głosów)
- LEWANDOWSKA Marta Sabina: pozycja 7 : 0,34% (16 głosów)
- KONOPKA Damian Paweł: pozycja 8 : 0,73% (34 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARKA ZIELSKIEGO:
- KROGULEC Mateusz Kazimierz: pozycja 1 : 3,6% (167 głosów)
- TROJANEK Łukasz: pozycja 2 : 0,88% (41 głosów)
- KUĆKOWSKA Katarzyna Maria: pozycja 3 : 1,55% (72 głosów)
- LICA-JĘDRZEJOWSKA Beata Bogumiła: pozycja 4 : 1,79% (83 głosów)
- BLOCH Agnieszka: pozycja 5 : 0,95% (44 głosów)
- BRYLAK Łukasz Robert: pozycja 6 : 0,67% (31 głosów)
- MECHELEWSKA Paulina Barbara: pozycja 7 : 1,25% (58 głosów)
- KOŁAKOWSKA Hanna Maria: pozycja 8 : 0,99% (46 głosów)
- PYRA Kazimierz Michał: pozycja 9 : 0,65% (30 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA DLA ŁOMIANEK:
- KAPUŚCIAREK Elżbieta Karolina: pozycja 1 : 5,79% (269 głosów)
- MAJEWSKI Bartosz Wojciech: pozycja 2 : 1,34% (62 głosów)
- SZKIŁŁĄDŹ-SKIBA Magdalena Katarzyna: pozycja 3 : 0,9% (42 głosów)
- GUZOWSKI Mirosław Eugeniusz: pozycja 4 : 1,1% (51 głosów)
- PIOTRAK Igor Jerzy: pozycja 5 : 0,93% (43 głosów)
- ŻOCHOWSKA Silwana Barbara: pozycja 6 : 0,52% (24 głosów)
- MISZTAL Andrzej Janusz: pozycja 7 : 0,67% (31 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TOMASZA DĄBROWSKIEGO:
- DĄBROWSKI Tomasz Henryk: pozycja 1 : 9,32% (433 głosów)
- ASTRAU Cezary: pozycja 2 : 3,49% (162 głosów)
- ZAKRZEWSKI Robert: pozycja 3 : 2,33% (108 głosów)
- RYBAK Beata Monika: pozycja 4 : 1,21% (56 głosów)
- ADAMSKA Julia Marianna: pozycja 5 : 0,99% (46 głosów)
- LANGE Anna: pozycja 6 : 0,56% (26 głosów)
- MORYCIŃSKI Wojciech: pozycja 7 : 3,51% (163 głosów)
- SIKORSKI Bogumił Andrzej: pozycja 8 : 2,52% (117 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- BRYK Grzegorz Andrzej: pozycja 1 : 7,95% (321 głosów)
- HEINTZE Agnieszka Joanna: pozycja 2 : 0,62% (25 głosów)
- RADOMSKA-PAWLAK Ewa: pozycja 3 : 1,44% (58 głosów)
- WIĄCEK Andrzej Tadeusz: pozycja 4 : 0,22% (9 głosów)
- DUDEK Jadwiga Bernadeta: pozycja 5 : 0,47% (19 głosów)
- ZAREMBA Krystyna: pozycja 6 : 0,42% (17 głosów)
- MYŚLAK Andrzej: pozycja 7 : 0,12% (5 głosów)
- RADOMSKI Dariusz Krzysztof: pozycja 8 : 0,62% (25 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNE ŁOMIANKI:
- WOŁYŃSKI Edward: pozycja 1 : 1,96% (79 głosów)
- CHMIELEWSKA Agnieszka Emilia: pozycja 2 : 1,06% (43 głosów)
- MUSZYŃSKI Jacek: pozycja 3 : 0,57% (23 głosów)
- STASZCZAK Jolanta: pozycja 4 : 1,29% (52 głosów)
- ZDYB Anna Klaudia: pozycja 5 : 0,59% (24 głosów)
- NAFTYŃSKI Michał Grzegorz: pozycja 6 : 1,66% (67 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIA „HALO ŁOMIANKI”:
- CŁAPIŃSKA Magdalena Maria: pozycja 1 : 6,22% (251 głosów)
- ZAKRZEWSKI Andrzej: pozycja 2 : 3,29% (133 głosów)
- KRAWCZAK Arkadiusz Ireneusz: pozycja 3 : 1,34% (54 głosów)
- BICKMANN-DĘBIŃSKA Maria Teresa: pozycja 4 : 0,57% (23 głosów)
- KRÓLIK Karolina Zuzanna: pozycja 5 : 0,79% (32 głosów)
- TERCZYŃSKI Krzysztof Antoni: pozycja 6 : 0,82% (33 głosów)
- ŻYGADŁO Sylwia: pozycja 7 : 3,17% (128 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DIALOG ŁOMIANKI:
- LEWANDOWSKI Jarosław Leonard: pozycja 1 : 1,16% (47 głosów)
- GOŁĘBIOWSKI Jan Wojciech: pozycja 2 : 2,48% (100 głosów)
- WAJS Ewa Hanna: pozycja 3 : 0,32% (13 głosów)
- BOJCZUK Agnieszka Urszula: pozycja 4 : 0,47% (19 głosów)
- GORCZYCA Alfred Marek: pozycja 5 : 1,51% (61 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PIOTRA RUSIECKIEGO NOWE ŁOMIANKI:
- RUSIECKI Piotr Jerzy: pozycja 1 : 6,74% (272 głosów)
- BOGDAŃSKI Paweł: pozycja 2 : 3,17% (128 głosów)
- BARTOSZEWSKI Piotr Łukasz: pozycja 3 : 2,15% (87 głosów)
- SŁUPSKI-KARTACZOWSKI Paweł Jan Franciszek: pozycja 4 : 0,2% (8 głosów)
- JAKUBOWSKA Anna Maria: pozycja 5 : 0,45% (18 głosów)
- KOZŁOWSKA Agnieszka: pozycja 6 : 0,45% (18 głosów)
- ROSZKOWSKA Joanna Maria: pozycja 7 : 1,19% (48 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARKA ZIELSKIEGO:
- ZIELSKI Marek Jarosław: pozycja 1 : 6,93% (280 głosów)
- PSZCZÓŁKOWSKA Maria Jolanta: pozycja 2 : 4,88% (197 głosów)
- NIECIKOWSKA Mariola Anna: pozycja 3 : 2,55% (103 głosów)
- KOSSOWSKI Sylwester Krzysztof: pozycja 4 : 0,45% (18 głosów)
- DĘBSKA Adriana Małgorzata: pozycja 5 : 0,47% (19 głosów)
- RAKOWSKI Maciej Piotr: pozycja 6 : 0,42% (17 głosów)
- KORZEŃ Dariusz: pozycja 7 : 0,57% (23 głosów)
- KOKOSZKA Beata Justyna: pozycja 8 : 1,46% (59 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA DLA ŁOMIANEK:
- BARTNIK Elwira: pozycja 1 : 3,91% (158 głosów)
- UMIASTOWSKI Jan: pozycja 2 : 0,97% (39 głosów)
- BELKA Gabriela Natalia: pozycja 3 : 1,26% (51 głosów)
- ŻÓŁTOWSKI Adam Jarosław: pozycja 4 : 1,24% (50 głosów)
- KABAŃSKA Izabela Maria: pozycja 5 : 0,25% (10 głosów)
- STANISZEWSKI Mirosław Antoni: pozycja 6 : 0,47% (19 głosów)
- HERBURT-HEYBOWICZ Jan Bolesław: pozycja 7 : 0,35% (14 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TOMASZA DĄBROWSKIEGO:
- KOLWAS Marcin Jakub: pozycja 1 : 4,36% (176 głosów)
- ZALEWSKA Maria Jolanta: pozycja 2 : 6,76% (273 głosów)
- CYBUL Magdalena: pozycja 3 : 1,83% (74 głosów)
- TURSKA Katarzyna Edyta: pozycja 4 : 0,79% (32 głosów)
- CIEŚLAK Piotr Maciej: pozycja 5 : 0,87% (35 głosów)
- KOSSAKOWSKA Jadwiga: pozycja 6 : 3,39% (137 głosów)
- PETRYKOWSKI Paweł Zenon: pozycja 7 : 0,35% (14 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- GRUBIŃSKI Eliasz Maciej: pozycja 1 : 5,6% (281 głosów)
- GIEMZA-BIELECKA Joanna: pozycja 2 : 1,22% (61 głosów)
- KŁUDCZYŃSKI Bogdan Mirosław: pozycja 3 : 0,74% (37 głosów)
- KULIBSKI Zbigniew Witold: pozycja 4 : 0,22% (11 głosów)
- WARDĘCKA Elżbieta Natalia: pozycja 5 : 0,8% (40 głosów)
- BRYK Ewelina Anna: pozycja 6 : 0,5% (25 głosów)
- ONYSZKIEWICZ Andrzej Antoni: pozycja 7 : 0,28% (14 głosów)
- BOGURAD Elżbieta Grażyna: pozycja 8 : 0,48% (24 głosów)
- KOZIŃSKA Katarzyna Eliza: pozycja 9 : 0,54% (27 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNE ŁOMIANKI:
- SALWOWSKI Adam Janusz: pozycja 1 : 2,61% (131 głosów)
- KACZYŃSKI Kamil Maksymilian: pozycja 2 : 2,83% (142 głosów)
- GĄSIOROWSKI Tomasz Krzysztof: pozycja 3 : 0,8% (40 głosów)
- PACHOLAK Ewa: pozycja 4 : 1,91% (96 głosów)
- OSZCZYK Marianna: pozycja 5 : 0,4% (20 głosów)
- GĄSIOROWSKI Henryk Władysław: pozycja 6 : 0,36% (18 głosów)
- MIROWSKA Maria Zofia: pozycja 7 : 1,35% (68 głosów)
- WACHNIK Sławomir Jan: pozycja 8 : 0,88% (44 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIA „HALO ŁOMIANKI”:
- LENARD Grzegorz Stanisław: pozycja 1 : 4,76% (239 głosów)
- SUSKI Jarosław: pozycja 2 : 1,65% (83 głosów)
- GRZESZCZUK Łucja Nadzieja: pozycja 3 : 2,73% (137 głosów)
- KORDEK Tomasz Jarosław: pozycja 4 : 1,43% (72 głosów)
- GRZECHNIK Katarzyna Monika: pozycja 5 : 1,26% (63 głosów)
- WAJGEL Robert Mariusz: pozycja 6 : 0,34% (17 głosów)
- ZYCH Gabriela Anna: pozycja 7 : 0,68% (34 głosów)
- STĘPIEŃ Jakub Antoni: pozycja 8 : 1,39% (70 głosów)
- RANC Renata: pozycja 9 : 0,64% (32 głosów)
- STASIAK Paweł Piotr: pozycja 10 : 3,75% (188 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DIALOG ŁOMIANKI:
- SKONIECZNY Janusz Andrzej: pozycja 1 : 3,15% (158 głosów)
- PAPLIŃSKA Agata Małgorzata: pozycja 2 : 2,01% (101 głosów)
- CZARZASTA Aleksandra: pozycja 3 : 0,56% (28 głosów)
- CIEPŁOWSKA Katarzyna Elżbieta: pozycja 4 : 0,3% (15 głosów)
- NOWAK-DEMENT Anna Maria: pozycja 5 : 0,3% (15 głosów)
- LEWKOWICZ Jan: pozycja 6 : 0,06% (3 głosów)
- LISOWSKI Zbigniew: pozycja 7 : 0,18% (9 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PIOTRA RUSIECKIEGO NOWE ŁOMIANKI:
- WAWER Krzysztof Marek: pozycja 1 : 3,61% (181 głosów)
- JABŁOŃSKI Rafał: pozycja 2 : 3,29% (165 głosów)
- WOJTCZAK Alicja Grażyna: pozycja 3 : 1,16% (58 głosów)
- GOSSA Eliza Dominika: pozycja 4 : 2,17% (109 głosów)
- BARTOSIŃSKI Dariusz Tomasz: pozycja 5 : 1,02% (51 głosów)
- SIDOR Barbara Kazimiera: pozycja 6 : 0,32% (16 głosów)
- BURCZYŃSKA Danuta Jadwiga: pozycja 7 : 0,28% (14 głosów)
- OBŁUSKI Piotr Rafał: pozycja 8 : 1,04% (52 głosów)
- SZYBKA Jacek Janusz: pozycja 9 : 0,34% (17 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARKA ZIELSKIEGO:
- WRONIEWSKI Maciej Rafał: pozycja 1 : 1,97% (99 głosów)
- BIAŁOBRZESKI Jarosław: pozycja 2 : 2,13% (107 głosów)
- STRAM Marek Waldemar: pozycja 3 : 2,03% (102 głosów)
- ŻÓRAWSKA-KUPAJ Anna Maria: pozycja 4 : 0,66% (33 głosów)
- SKARBEK Krzysztof Jan: pozycja 5 : 1,73% (87 głosów)
- KMOCH Paulina Agnieszka: pozycja 6 : 0,3% (15 głosów)
- GRYGUŁŁO Marcin Jan: pozycja 7 : 0,68% (34 głosów)
- KRÓL Agnieszka Maria: pozycja 8 : 0,32% (16 głosów)
- ŚREDNIAWA Karolina Anna: pozycja 9 : 0,1% (5 głosów)
- BICZ Arkadiusz Tadeusz: pozycja 10 : 1,14% (57 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA DLA ŁOMIANEK:
- ŻEBROWSKA-PIOTRAK Małgorzata Ewa: pozycja 1 : 4,96% (249 głosów)
- SIEMIANOWSKA-WOŹNIAK Alicja: pozycja 2 : 2,89% (145 głosów)
- TOMASZUK Natalia Anna: pozycja 3 : 1,55% (78 głosów)
- GŁÓWKA Karol Marek: pozycja 4 : 0,68% (34 głosów)
- GIERAK Bożena Lucyna: pozycja 5 : 0,14% (7 głosów)
- IGLEWSKI Piotr Tadeusz: pozycja 6 : 0,06% (3 głosów)
- GOSZ Danuta: pozycja 7 : 0,06% (3 głosów)
- BOHDZIEWICZ Paweł Bartłomiej: pozycja 8 : 1,51% (76 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TOMASZA DĄBROWSKIEGO:
- SOKOŁOWSKI Damian: pozycja 1 : 5,5% (276 głosów)
- PODOLSKA Elżbieta Urszula: pozycja 2 : 2,03% (102 głosów)
- BABIK Łukasz Bartłomiej: pozycja 3 : 1,24% (62 głosów)
- BEDNARSKA Małgorzata Joanna: pozycja 4 : 1,33% (67 głosów)
- WANIEK Daniel Aleksander: pozycja 5 : 1,53% (77 głosów)
- FALIŃSKI Sebastian: pozycja 6 : 1,59% (80 głosów)
- UŚCIO Kamil: pozycja 7 : 1,81% (91 głosów)
- WASZYLEWSKA Anna Karolina: pozycja 8 : 0,46% (23 głosów)
- GARTEL Magdalena: pozycja 9 : 0,62% (31 głosów)
- KIERSZKA Aneta: pozycja 10 : 1,08% (54 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
2 tura wyborów samorządowych - na czym polega?
W drugiej turze wyborów samorządowych wybiera się spośród dwóch kandydatów na prezydenta, wójta lub burmistrza, którzy w pierwszej turze uzyskali największą liczbę głosów.
Możliwe jest, że więcej niż dwóch kandydatów zdobędzie liczbę głosów uprawniającą do kandydowania w drugiej turze. Wtedy o dopuszczeniu kandydata do wyborów w II turze rozstrzyga większa liczba obwodów głosowania, w których jeden z nich otrzymał większe poparcie. Natomiast jeśli liczba tych obwodów byłaby równa, to o ostatecznej decyzji rozstrzyga losowanie, które przeprowadza gminna komisja wyborcza.
Zwycięzcą 2 tury wyborów zostaje ten kandydat, który otrzymał większą liczbę ważnie oddanych głosów. Tu też może zdarzyć się tak, że kandydaci zbiorą tę samą ilość głosów. W tym wypadku wygrywa ten, który w większej liczbie obwodów głosowania otrzymał więcej głosów niż jego kontrkandydat.
Może Cię zainteresować
Prezydent, wójt i burmistrz – jakie mają zadania?
Prezydent, wójt oraz burmistrz są jednoosobowym organem wykonawczym gminy i jednym z ich głównych zadań jest opracowywanie projektów uchwał rady gminy. Oprócz tego jest to także:
- opracowywanie programów rozwoju,
- określanie sposobu wykonywania uchwał,
- gospodarowanie mieniem komunalnym,
- wykonywanie budżetu.
Warto zaznaczyć, że wójt, burmistrz i prezydent pełnią funkcję reprezentatywną i są odpowiedzialni za kierowanie bieżącymi sprawami gminy.
Może Cię zainteresować
Kadencja wójta, burmistrza i prezydenta – ile trwa?
Wójt, burmistrz i prezydent sprawują władzę przez 5 lat, bo tyle trwa ich kadencja. Od niedawna obowiązuje zasada dwukadencyjności, która została wprowadzona w 2018 roku. Zakłada ona, że burmistrz, wójt oraz prezydent mogą ponownie startować w wyborach tylko raz. Pierwsza kadencja, która jest do tego zobowiązana to ta w latach 2018-2023.
Może Cię zainteresować
Ukraina rozpocznie oficjalne rozmowy o przystąpieniu do UE
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?